2022 Narkotik Polisi Maaşı

Narkotik Polisi Nedir?

İnsan sağlığını, ülke ekonomisini ve kamu düzenini olumsuz  etkileyen, uyuşturucu bağlantılı her türlü suçlar hakkında istihbarat sağlamak ve bu suçların gelirlerini aklamak, kanunlarda yer almak ve yurt dışından ülkemize çeşitli şekillerde imzalanan uluslararası anlaşmalar, yurt dışına veya yurt içinde, değerleme, işlem, raporlama ve soruşturma  ile ilgili her türlü iş ve işlemleri yapabilecek kapasite, bilgi ve beceriye sahip kişidir. Yurt dışında Türk vatandaşlarının karıştığı uyuşturucu suçlarıyla ülkemizin bağlantılarını takip etmek, Ülkede ele geçirilen uyuşturucuların yurt dışı bağlantılarını tespit etmek, Suç önleme tedbirlerini almak, şüphelilerin tespiti, Periyodik atış eğitimlerine katılmak, Meslekle ilgili sürekli eğitim, işbaşı eğitimi, toplantılar, seminerler vb. faaliyetlere katılmak görevleri arasındadır.

2022 Narkotik Polisi Maaşı
2022 Narkotik Polisi Maaşı

Narkotik Polisi Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Narkotik polisi olmak için özel bir gereklilik yoktur. Gönüllülük ve fedakarlık esastır. Sivil poliste olduğu gibi okula gelen narkotik  birimleriyle yapılan görüşmelerle veya polis memuru olduktan sonra yapılan bazı sınavlar veya referanslarla uyuşturucu madde memuru olmak mümkündür.

2022 Narkotik Polisi Maaşı Ne Kadar?

En düşük narkotik polisi maaşı 2021 temmuz ayında 7.383 TL olarak belirlenirken, belirlenen ek ücretler ve gelen zamla birlikte 2022 yılında 9.706 TL olarak netleşti. Görev yapılan şehir, hizmet süresi, medeni hal ve daha birçok faktör alınan rakamda değişikliğe sebep olabilir.

 

Narkotik polis maaşı 2022
Sivil polis maaşları
Narkotik polisi Nasıl Olunur
Polis maaşı 2022
Kadın polis maaşları
Trafik Polisi maaşı
Yunus polis maaşı
Komiser maaşı
  2022 Savcı Maaşı
En son eklenen Hastaneler

Yoruma kapalı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Oku