Evli Polis Maaşı 2022

Polis Nedir ? Görev Ve Yetkileri

Polis,  ülkenin  bölünmez bütünlüğü, anayasal düzeni ve genel güvenliği ile ilgili olarak kişilerin güvenliğini sağlayan, önleyici ve koruyucu tedbirler alan, kamuya ait  birimlerdir. Polis birimleri, bilgileri toplar ve değerlendirir, ilgili kurumlara veya kullanım alanlarına iletir, amaç ve sorumluluklarını gerçekleştirmek için devlet istihbarat teşkilatları ile işbirliği yapar. Bütün ülkelerde polis güçleri veya polisle aynı yetkilere sahip başka güvenlik birimleri bulunmaktadır. Birime bağlı olarak, polis memurları sivil üniforma veya kıyafet giyebilir. Görevin türüne bağlı olarak, tabanca veya ağır askeri silahlar gibi hafif silahlar kullanmasına izin verilebilir.

Evli Polis Maaşı 2022
Evli Polis Maaşı 2022

Polis Olma Şartları Nelerdir ?

Polis olmak isteyen adaylar üç ayrı sınava giriyor. Bu sınavlar şu şekildedir;

  • Yazılı sınav
  • Sözlü sınav
  • Fiziki sınav

Polis adayı olmak isteyen herkesin önce liseden mezun olması gerekir. Daha sonra üniversiteye giriş sınavını geçmeli ve öngörülen eşiğin üzerinde puan almalıdır. Her yıl “Polis Akademisi Müdürü” polis giriş sınavının tarihini açıklar. Yine sınavlar Polis Akademisi Müdürü tarafından yapılır. Son başvuru tarihini kaçırırsanız veya gerekli belgeleri hazırlayamazsanız, sınava girme hakkınızı kaybedersiniz.

2022 Evli Polis Maaşı Ne Kadar ?

2022 yılının başında güncellenen bilgilere göre evli polislere çalışmayan eş için aile yardımı 521 TL oldu. Maaşları toplamda 13.870 TL olan polis memurlarına bu tutarda eklenerek maaşları hesaplanıyor.

 

  Polis Maaşları 2022
En son eklenen Hastaneler

Yoruma kapalı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Oku