2022 Trafik Polisi Maaşları

2022 Trafik Polisi Maaşları

Trafik Polisi Nedir ? Görev Ve Sorumlulukları

Trafik polisi, trafiği düzenlemekten ve yönetmekten sorumlu memurlardır. Görevleri, trafikte  her türlü algılanabilir olumsuzluğu ve sıkıntıyı önlemektir. Denetleme yoluyla  trafik ve sürücü güvenliğini sağlamak en önemli görevlerinden biridir. Trafikte olası kazaları önlemek, can kayıplarını önlemek, trafiği düzenli ve bütüncül bir şekilde yönetmek ve olası tehlikeli davranışları önlemek misyonunun bir parçasıdır. Trafik kontrolleri sırasında ehliyet ve izin belgeleri de trafik polisi tarafından kontrol edilir.

Aracın muayene edilip edilmediği ve geçerlilik tarihi de bu muayenelerde belirlenir. Kaza durumunda trafik polisi tarafından tutanak tutulur. Artık sürücülerin kaza tutanaklarının tutulması trafik polisinin iş yükünü hafifletti. Ancak araç sürücüsünün alkollü olması, aracın sigortasız olması ve araçlardan birinin kamu aracı olması durumlarında  trafik polisi tarafından tutanak tutulacaktır.

2022 Trafik Polisi Maaşları
2022 Trafik Polisi Maaşları

Trafik Polisi Olmak İçin Şartlar Nelerdir ?

Trafik polisi olmak için  PMYO, PAEM, POMEM  veya kolej veya üniversite diplomasına sahip olmanız gerekir. Bu okulları seçerek polislik mesleğine girmeli ve polis olarak çalışmaya başlamalısınız. Dilekçe vererek Trafik Polisi’ne nakil olmak istediğinizi söylerseniz Trafik Polisi olarak göreve  başlayabilirsiniz. Kısacası trafik polisi olmak için önce polislik mesleğine girmeli, ardından trafik şubeyi seçmelisiniz.

2022 Trafik Polisi Maaşları

Ocak ayındaki düzenleme ile 2022’de trafik  polisinin  maaşı 9.742 TL. Temmuz ayında açıklanan düzenleme ile trafik polisinin maaşı 13.000.767 TL’ye çıkıyor.

Yeni başlayan polis maaşı 2022
Trafik memuru maaşı
Sivil polis maaşları
Yunus polis maaşı 2022
2022 polis maaşı
Lise mezunu polis maaşı 2022
Komiser maaşı 2022
Kadın polis maaşları
  2022 Savcı Maaşı
En son eklenen Hastaneler

Yoruma kapalı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Oku