Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Amasya ilimizin Merkez ilçesinde bulunan Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili detaylar. Kirazlıdere Mh. Hastane Cd. No:2 adresinde bulunan Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurumuna 0 (358) 218-4000 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Hastanemiz 19.01.2004 tarihinde hizmete açılmıştır. Bu tarihe kadar Hastane Hizmetleri ilimiz Fethiye mahallesindeki 1950 senesinde Amasya eşrafından Ruhi TİNGİZ aracılığıyla 50 yataklı Doğumevi olarak yaptırılan ve isminin baki kalması koşuluyla Bakanlığımıza hibe edilen, zaman içinde ihtiyaçlar ışığında ek binalarla genişletilen 200 yatak kapasiteli “Amasya Ruhi Tingiz Devlet Hastanesinde” yürütülmüştür. Bu Hastane binasının halkımızın gereksinimlerini karşılamada fiziki mekan yönünden yetersiz kalması, bakım ve onarımının ekonomik olmaması sonucu 1991 senesinde İlimiz Kirazlıdere Mahallesinde 40.000 m2 arsa üzerine temeli atılan 300 yataklı yeni Hastane binası inşaatı, 13 yıl aradan sonra tamamlanmış olup, 19.01.2004 tarihinde bu binaya taşınılmıştır. Hastanemiz inşaat alanı 3. 937 m2 olup, 25.235 m2 hizmet alanına sahiptir. Ayrıca 1320 m2 kapalı garaj ve 1.948 m2 hizmet alanlı lojmanı da bulunmaktadır.

Hastanemizin ismi; Valiliğimizin teklifi üzerine Bakanlığımız oluru ile Fatih Sultan Mehmet döneminin en ünlü hekim ve cerrahlarından olan ve tıp tarihinde mühim bir yer tutan 1386 Amasya doğumlu Sabuncuoğlu Şerefeddin’in anısına “Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi” olarak değiştirilmiştir.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bölümleri

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Amasya şehrinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doktorları

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları için tıklayınız

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon Numarası:  0 (358) 218-4000

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adres

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adresi:  Kirazlıdere Mh. Hastane Cd. No:2

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Web Sitesi

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Resmi Web Sitesi: https://amasyaeah.saglik.gov.tr/

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi

En son eklenen Hastaneler

Bu hastanedeki deneyiminizi anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Oku