Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi, Ankara ilimizin Yenimahalle ilçesinde bulunan Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi ile ilgili detaylar. Silahtar Cad. No:2 Gazimahallesi adresinde bulunan Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi kurumuna 0 (312) 212-6666 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Hakkında

1930’lu senelerda TCDD’nin gittikçe artan personel sayısına paralel olarak personelin sağlık hizmetleri ihtiyacı da artmaya başlamıştır. Bu gittikçe artan talep o güne kadar TCDD personeline sağlık hizmeti sunan Eskişehir TCDD Hastanesi’ni yetersiz hale getirmeye başlamıştır. Bu nedenle Ankara’da günün teknolojisine uygun aletlerle donatılmış, biyokimya laboratuarı ve diş kliniği bulunan bir hastane kurulmasına karar verilmiştir.

Bu düşünceler ışığında, Atatürk Orman Çiftliği ile askeri fabrikalar içindeki sahada modern bütün tıbbi tekniklerin kullanılmasına uygun olacak 100 yataklı TCDD Ankara Hastanesi’nin inşaatına başlanmıştır.

18-01-1943 tarihinde eğitim amacı da güden TCDD Ankara Hastanesi’nin açılışı yapılmıştır. Hastanemizde kurulduğu senelerda, Türkiye’de birden fazla hastanede bulunmayan tıbbi donanıma sahip fizyoterapi ünitesi, biyokimya laboratuarı, ameliyathane, modern bir çamaşırhane ve yemekhane bulunmaktadır.

Hastanemiz, 06-01-2003 tarihi itibariyle TCDD Genel Müdürlüğü ve SSK içinde imzalanan protokol gereği SSK Gazi Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 06-01-2005 tarihinde ise SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı çatısı altında toplanması TBMM’de kabul edilmiş ve hastanemiz Ankara Gazi Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığının 04-06-2009 tarih ve 22157 sayılı makam onayı ile hastanemizin ismi Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi olarak değiştirilerek sağlık hizmeti sunmaya devam edilmektedir.

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Bölümleri

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi, Ankara ili Yenimahalle ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Doktorları

Ankara Gaz Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi İletişim

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Telefon Numarası0 (312) 212-6666

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Adres

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Adresi:  Silahtar Cad. No:2 Gazimahallesi

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Web Sitesi

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Web Sitesi: https://gazimeslekdh.saglik.gov.tr/

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Yol Tarifi

Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası

En son eklenen Hastaneler

Bu hastanedeki deneyiminizi anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Oku