05.12.2021 - Hastane Rehberi Portalı
Hastane Adresleri – Hastane İletişim Numaraları – Hastanebilgisi.com

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

ADRES
Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi No:1, 34098 Fatih/İstanbul
FAKS
+90 (212) 632 00 25
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul ilimizin Fatih ilçesinde bulunan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ile ilgili detaylar. Kocamustafapaşa Cd. No:53 Cerrahpaşa adresinde bulunan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi kurumuna 0 (212) 414-3000 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Hakkında

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi İstanbul Üniversitesi’ne bağlı tıp fakültesi hastanesidir. 1967 senesinde İstanbul ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri olarak ikiye ayrılmıştır. Türkiye’nin en eski üniversitesi İstanbul Üniversitesi’nin 2 tıp fakültesinden biridir. İsmini semte adını veren Cerrah Mehmet Paşa’dan almaktadır.

Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü; Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Tıbbi Patoloji ve Üroloji Anabilim Dalları ile bunların içinde bulunan bilim dallarını içerir.

Cerrahi Tıp Bilimleri, bölüm olarak, yukarıda belirtilmiş Anabilim Dallarında çalışan toplam 215 öğretim üye ve yardımcısı ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (Türkçe ve İngilizce programları) öğrencileri ve uzmanlık öğrencilerine yönelik, en iyi eğitim ve öğretimi vermeye çalışırken, bir yandan da hasta bakımı ve teşhis-tedavi hizmetlerini kusursuz yürütmenin çabası içindedir.

Bu sağlık hizmeti görevini, bölüme bağlı anabilim dalları, ortalama öğretim üyesi sayısı kadar sayıda uzmanlık öğrencisi (Asistan Dr.) kadrosu ile birlikte yerine getirirken, toplam 750’nin üzerinde bir yataklı servis hizmeti sağlamaktadır. Ayrıca, haftada toplam 3500’e yakın hastaveya ayaktan poliklinik hizmeti veren Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü, alanında, ulusal ve ülkeler arası bilimsel platformlarda da fakültemizi başarı ile temsil etmektedir.

Dahili Tıp Bilimleri Bölümleri; Acil Tıp, Adli Tıp, Aile Hekimliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Radyasyon Onkolojisi, Radyoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik Anabilim Dalları ile bunların içinde bulunan bilim dallarını içerir.

Dahili Tıp Bilimleri, bölüm olarak, yukarıda belirtilmiş Anabilim Dallarında çalışan toplam 250’ye yakın öğretim üye ve yardımcısı ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (Türkçe ve İngilizce programları) öğrencileri ve uzmanlık öğrencilerine yönelik, tıp metodolojisine uygun bir biçimde en iyi eğitim ve öğretimi vermeye çalışırken, bir yandan da hasta bakımı ve teşhis-tedavi hizmetlerini kusursuz yürütmenin çabası içindedir.

Bu sağlık hizmeti görevini, bölüme bağlı anabilim dalları, ortalama öğretim üyesi sayısı kadar sayıda uzmanlık öğrencisi (Asistan Dr.) kadrosu ile birlikte yerine getirirken, toplam 700’ün üzerinde bir yataklı servis hizmeti sağlamaktadır. Ayrıca, haftada toplam 3.000’e yakın hastaveya ayaktan poliklinik hizmeti veren Dahili Tıp Bilimleri Bölümü, alanında, ulusal ve uluslar arası bilimsel platformlarda da fakültemizi başarı ile temsil etmektedir.

Dahili Tıp Bilimleri içindeki bir çok Anabilim/Bilim Dalı, sahip olduğu en son teknolojiye sahip aletlerle bunun bunun yanındalıklı bir hizmet verebilmenin gururunu taşımaktadır.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Randevu

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Bölümleri

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Doktorları

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Telefon Numarası0 (212) 414-3000

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Adresi:  Kocamustafapaşa Cd. No:53 Cerrahpaşa

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Web Sitesi: cerrahpasa.istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Nasıl Gidilir? İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Yol Tarifi

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Ulaşım Haritası

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ