Özel Aydın Göz Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Özel Aydın Göz Hastanesi, Aydın ilimizin Efeler ilçesinde bulunan Özel Aydın Göz Hastanesi ile ilgili detaylar. İstiklal Mah. Muğla Bulvarı No:40 adresinde bulunan Özel Aydın Göz Hastanesi kurumuna 0 (256) 226-8686 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Özel Aydın Göz Hastanesi Hakkında

Aydın’ın ilk ve halihazırda tek Göz Hastanesi; 2100 m²’lik kapalı alanda, modern teknolojinin sunduğu olanakları kullanan işinde uzman kadrosuyla, 2000 senesinden bu yana sürekli olarak kendini yenileyerek hastalarına en üst kalitede sağlık hizmeti vermeyi amaç edinmiş bir sağlık kuruluşudur. Yıllık ortalama 50000 hasta ve 5000 ameliyat sayısıyla göz sağlığı hususunda bölgesinde referans hastane olmayı başarmıştır.

Aydın Göz, göz sağlığı bölgesindeki güvenilir sağlık kurumu arayışını; profesyonel, dürüst ve farklı hizmet anlayışımızla birleştiren, bilgi ve teknolojiyi yakında zamandan takip ederek güncel uygulamaları hastalarına sunmak için kendini sürekli olarak yenileyen, koruyucu ve tedavi edici yaklaşımı benimseyerek, onların yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaç edinmiş bir sağlık kuruluşudur.

Acil Servis Birimi

Göz acil polikliniğimiz Ana Blok kuzey girişinde bulunmakta olup 24 saat esasına göre hizmet vermektedir. Tek yataklı müşahade ve resusitasyon birimi ile bir muayene biriminden bir araya gelmektedir. Acil polikliniğimizde EKG cihazı, Defibrilatör, Aspiratör, nebülizatör ve göz üniti bulunmaktadır. Acil birimimizde göz pansumanları, yabancı cisim çıkarılması, göz yıkaması ve diğer göz acil müdahaleleri yapılmaktadır.

Tıbbi Görüntüleme Birimi

Görme sinirinin başının gelişmiş biçimde analizini yapan OCT(Optik Sinir Tomografisi) zararın oluştuğu görme sinirinin başının çok hassas olarak analizini yapması sebebiyle yine glokom teşhis ve takibinde çok mühimdir. OCT cihazı ile bunun yanı sıra gözün sinir liflerinin analizi de yapılabilmektedir; bu da glokomun takibinde çok mühimdir.

  Özel Işık Göz Sağlığı ve Hastalıkları Merkezi Telefon Numarası ve Adresi

Bilgisayarları Görme Alanı

Glokom teşhis ve takibinde en mühim cihazlardan birisi de Bilgisayarlı Görme Alanı’dır. Görme alanı cihazının bulunduğu birimde, merkezi ve çevresel görme değeri test edilir. Birimde gerçekleştirilen testler glokom, retina ve nöroftalmolojik hastalıklarda özellikle kullanılır.

Göz Servisi

Hastalarımızın ameliyat sonrası misafir edilmesi için; on yataklı özel dizayn edilmiş odası, yatan hastalarımıza en iyi hizmeti vermek üzere hazırlanmıştır. Hastalarımız; tedavileri sürerken, hasta odalarından diz üstü bilgisayarları ile basit bir şekilde internet bağlanabilir, ses düzeyi ayarlayabilen müzik sistemi ile keyifli dakikalar geçirebilir ve herhangi bir durumda odasından çağrı sistemi ile basit bir şekilde ilgili personele ulaşabilir.

Poliklinikler

Aydın Göz, hastalarının farklı gereksinimlerine göre; çocuk, yaşlı, yetişkin ve özel muayene odalarından oluşan altı polikliniği gelişmiş tanı cihazları ile donatılmıştır.

Protez Göz

Gözün alınması gereken durumda kullanılan protez gözler yani halk içindeki adıyla takma gözler mühim bir konudur. Göz alındığı zaman aynı hacim orbita boşluğuna yerleştirilmez ise ardından protez göz takılsa bile gözde çukurluk meydana gelir. Bu nedenle göz alındıktan sonra göz yuvasına muhakkak bir protez göz yerleştirilmelidir. Takılacak olan protez gözün vücut ile iyi uyum sağlamalı ve atılmamalıdır. İdeal olanı vücutta reaksiyon oluşturmayan bir maddeden protez yerleştirilmesidir. Bu protezin göz kasları tespit edilerek oynar hale getirilmesi çok mühimdir. Yuva oluşturulduktan sonra diğer göze benzeyen bir dış protez yerleştirilmesi ise son aşamadır. Başarılı sonuç için kaliteli malzeme kullanılması ve hastaya uygun doğru cerrahi tekniğin uygulanması gerekir.

Yag Lazer Birimi

Laser nasıl tedavi edileceği glokomda çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Bunlardan mühim olan bir tanesi ani dar açılı glokom krizinde yahut dar açılı glokom krizine girme riski yüksek gözlerde gözün renkli iris dokusuna bir yahut iki adet delik açılarak (YAG-Laser İridotomi) göz içi sıvısının iris arkasından öne geçişini sağlayan metottur. Laserin glokom nasıl tedavi edileceğinde diğer mühim bir kullanımı da gözün trabekulum adı verilen göz içi sıvısının dışarı çıkış kanallarına laser uygulayarak (Laser Trabeküloplasti) bu kanalların genişletilmesinin sağlanmasıdır. Bu tedavi bazı gözlerde iyi sonuç vermektedir, fakat etkinliği zamanla azalabilmektedir ve hastanın yine de göz damlalarının kullanımına devam etmesi gerekebilmektedir; fakat damlaların sayısında azalma olmaktadır.

  Denizli Özel Vizyon Göz Merkezi Telefon Numarası ve Adresi

Ameliyathane

Birimimiz; 250 m²’lik ameliyathane ünitesi, fiziksel koşulları, dünya standartlarında; ameliyathane enfeksiyonlarının önlenmesinde havada asılı duran zerreciklerin uçuşmasını engelleyen Hepa Filtre’li hijyenik klima sistemi, duvarları kir tutmayan / kolay temizlenebilir epoksi kaplama ve hijyenik-antistatik zemin döşemesi ile donatılmıştır.

Retina Birimi

Vitreus yani gözün içinde bulunan yumurta akı gibi yapının özel mikro-cerrahi aletlerle yenmesine vitrektomi denilmektedir. Geçmişte retina hastalığından dolayı göremeyen çoğu hasta, günümüzde vitrektomi cerrahi operasyonu aracılığıyla iyi bir görme düzeyine sahip olabilmektedir. Göz içi kanama, ileri evre diyabetik göz hastalığı (proliferatif diyabetik retinopati), retina dekolmanı (ayrışması), makula (görme merkezi) deliği, makula önü zar oluşumu (epiretinal membran), göz içi enfeksiyon, göz içi yabancı cisim, göz yaralanmaları, dev retina yırtıkları, katarakt cerrahi operasyonu sırasında gözde kalmış lens kalıntıları, göz içine düşen yapay mercek gibi hastalıklarda vitrektomi cerrahisi gerekmektedir. Birçok Hastada açılan delikler çok ufak olduğundan dikiş atmaya gerek duyulmamaktadır ve bu ameliyatlara dikişsiz vitrektomi adı verilen yöntem kullanılmaktadır.

Özel Aydın Göz Hastanesi Bölümleri

Özel Aydın Göz Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Özel Aydın Göz Hastanesi, Aydın ili Efeler ilçesinde göz hastalıkları merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel Aydın Göz Hastanesi Telefon Numarası

Özel Aydın Göz Hastanesi telefon numarası:  0 (256) 226-8686

  Göz Vakfı İdealtepe Göz Merkezi Telefon Numarası ve Adresi

Özel Aydın Göz Hastanesi Adresi

Özel Aydın Göz Hastanesi adresi: İstiklal, Muğla Blv. No:40, 09020 Efeler/Aydın

Özel Aydın Göz Hastanesi Web Sitesi

Özel Aydın Göz Hastanesi resmi web sitesi: www.aydingoz.com.tr

Özel Aydın Göz Hastanesi Nasıl Gidilir? Özel Aydın Göz Hastanesi Yol Tarifi

En son eklenen Hastaneler

Yoruma kapalı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Oku