Yalova Devlet Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Yalova Devlet Hastanesi, Yalova ilimizin Merkez ilçesinde bulunan Yalova Devlet Hastanesi ile ilgili detaylar. İzmit Kara Yolu 3.Km adresinde bulunan Yalova Devlet Hastanesi kurumuna 0 (226) 811-5200 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Yalova Devlet Hastanesi Hakkında

Hastanemiz 17-01-1971 tarihinde Sağlık İstasyonu olarak hizmete başlamıştır. 02-01-1976 tarihinde sağlık dispanserine dönüştürülmüştür. Daha sonra 25 Yataklı Sağlık Merkezine dönüştürülen hastanemiz Sağlık Merkezi binasına B-C Blokların ilavesi ile 1983 senesinde 125 yataklı İlçe Devlet Hastanesine dönüştürülmüştür. Hastanemize ardından yeni poliklinik binasının da eklenmesi ve Yalova’nın 1995 senesinde il olmasını takiben 125 Yataklı İl Devlet Hastanesi statüsünü kazanmıştır.

17-08-1999 tarihinde yaşanan Marmara depremi felaketinden sonra 17-01-2000 tarihinde 43 yataklı Prefabrik Yalova hastanesi kurulmuştur. Sağlık hizmetinin daha etkin olarak verilmesi amacı ile yataklı Yalova SSK Bölge Hastanesi yapılmış ve hizmete açılmıştır.

19 Ocak 2005 tarihinde Resmi Gazetede yayına giren “Bazı Kamu Kurum ve kuruluşlarına ait Sağlık Birimlerinin Sağlık Bakanlığına Devredilmesine Dair 5283 Sayılı Kanun” kapsamı içinde 19 Şubat 2005 tarihinden ibu yana Yalova Devlet Hastanesi ile Yalova Yaşar Okuyan SSK Bölge Hastanesi bir çatı altında birleştirilerek adı Yalova Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiş ve faaliyete başlamıştır.

Devlet Hastanesi eski binasında ise diş ünitesi, diyaliz ünitesi, bazı poliklinikler, röntgen ve laboratuvarın bir bölümü hizmet vermeye devam etmiştir. 2002 Yılında hastanemize 12 poliklinik kapasiteli yeni poliklinik binası yapılmıştır. Hastane birleşmesinden sonra bu bina Semt Polikliniği olarak kullanılmaya başlanmıştır. 2008 Yılı mayıs ayı içinde Ağız ve Diş Sağlığı Birimi Hastanemizden ayrılmıştır.

  Özel Umut Diyaliz Merkezi Telefon Numarası ve Adresi

Hastane binası İzmit Kara Yolu 3. km’de bulunmaktadır. Hastanemiz görünüm L şeklindedir zemin + 4 katlıdır.

Yalova Devlet Hastanesi Bölümleri

Yalova Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Yalova Devlet Hastanesi, Yalova şehrinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yalova Devlet Hastanesi Doktorları

Yalova Devlet Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Yalova Devlet Hastanesi Telefon Numarası

Yalova Devlet Hastanesi Telefon Numarası0 (226) 811-5200

Yalova Devlet Hastanesi Adresi

Yalova Devlet Hastanesi Adresi:  İzmit Kara Yolu 3.Km

Yalova Devlet Hastanesi Web Sitesi

Yalova Devlet Hastanesi Web Sitesi: http://yalovadh.saglik.gov.tr/

Yalova Devlet Hastanesi Yol Tarifi

En son eklenen Hastaneler

Yoruma kapalı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Oku